Fırtınalı Yıllarda İbrahim Kaypakkaya

Bir devrimci olarak bilinen İbrahim Kaypakkaya'nın 45.ölüm yıldönümü. "Fırtınalı Yıllarda İbrahim Kaypakkaya" isimli kitabınızın hedeflediği okuru tanımlamanız mümkün mü?

Responsive image
YAZAR
Emrah Cilasun
DOSYA BOYUTU
4,69 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9789944611633

PDF formatında Fırtınalı Yıllarda İbrahim Kaypakkaya. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Fırtınalı Yıllarda İbrahim Kaypakkaya kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


İbrahim Kaypakkaya, 1871'de Paris Komünü ile başlayıp, 1976'da Kızıl Çin'in kapitalist restorasyonu ile kapanan komünizmin yüz küsur yıl süren birinci evresine aittir. O, bu coğrafyada kendisinden evvel komünizm adına, paslı, küf tutmuş ne varsa; geçmişin tortularından arınmış bir ekolün kurucusu olarak tarihe geçti...Kaypakkaya'nın, Türkiye'de köyden kente göçün en yoğun olduğu 70'li yıllarda yaptığı dikkatli araştırmalar ve tespitlerle vardığı sonuçlar üzerinden oluşturduğu Marksizm çözümlemeleri niteliğindeki yazıları, onun teori ile pratiği birleştirerek nasıl bir mücadele verdiğini gösteriyor.İşkence altında rejime boyun eğmemesinden ötürü, yıllardır nesilden nesile geniş devrimci kitleler tarafından "ser verip sır vermeyen yiğit" olarak anılan İbrahim Kaypakkaya'nın en önemli yanı, onun mütevazılığı, köylü gibi giyinmiş olması ve/veya "karizma"sı değildi...Peki neydi? Emrah Cilasun, Kaypakkaya'nın bilinmeyen yazılarını yıllar sonra derlerken bu sorunun cevabını arıyor.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 272Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Tekin Yayınevi 


Peki neydi? Emrah Cilasun, Kaypakkaya'nın bilinmeyen yazılarını yıllar sonra derlerken bu sorunun cevabını arıyor. Ürün Sepetinize Eklendi! Fırtınalı Yıllarda İbrahim Kaypakkaya.